Menu

Wszędzie. Pójdę wszędzie

Blog stanowiący raczej prywatny pamiętnik z marzeniami. Opisami chamsko skopiowanymi z książek podróżniczych, czy internetu, by lepiej poznać świat siedząc w domu. Ale z miłością. Bo to właśnie czuję do podróżowania

Australia i Oceania / Lord Howe

przereklamowana

40efc919b54bb715b06f2c9b9862fd2a

Pierwszy kontakt z tą wyspą miałam niecały rok temu, gdy szukałam w internecie najpiękniejszych miejsc w Australii na prezentację z angielskiego. Przypadek chciał, by była tematem mojego pierwszego wpisu. Czemu nie? Przecież to właśnie na stronie 82 'Wielkich Podróży' wydawnictwa FENIX wetknęłam lata temu ołówek, by dzisiaj móc go otworzyć właśnie na tej stronie. 

backgroundwelcometoparadise

Trochę podstawy 

  • Wyspa z każdej strony jest otoczona wodami Morza Tasmana, które należą do Oceanu Spokojnego.
  • Obszar ma niewielki, bo zajmuje zaledwie 14,55 km kwadratowych.
  • Jej terytorium należy oczywiście do Australii, więc nie trudno się domyślić, jaki język urzędowy tam występuje.
  • Na wyspie może przebywać jednocześnie do 400 turystów.

Z lotu ptaka wyspa wygląda tak:


pooenie

Co jest o niej napisane w 'Wielkich Podróżach' wydawnictwa FENIX?

"Wyspa Lord Howe powszechnie uważana za najpiękniejsze miejsce na Oceanie Spokojnym jest wyspą położoną najbliżej Sydney i częścią Nowej Południowej Walii. Ze względu na globalne znaczenie jej naturalnego piękna jest jedną z zaledwie czterech grup wysp znajdujących się na Liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Jej kształt przypomina półksiężyc, który osłania rafę koralową i lagunę. Ma około 10 km długości i 2 km szerokości. Na wyspie znajdują się zerodowane pozostałości po liczącym 7 mln lat wulkanie. Wyspa stanowi odrębny lądowy ekoregion. Zamieszkuje ją około 300 osób. Na wyspie znajdują się dwa parki narodowe (zajmują 70% powierzchni wyspy)"

b0d196e93a5f90f00f6551400fc3feablordhoweislandaustraliabigisland

LordHoweIsland1

LordHowe0611

Wypoczynek

Oprócz leniuchowania i podziwiana świata przyrody (które na tej wyspie zostało prawie nietknięte!) na wyspie można spędzić czas aktywnie. Atrakcje, które przyciągną każdego?

  • Nurkowanie

Wyspa jest otoczona przez Rafę Koralową, a kogo nie przyciągnie to bogactwo podwodnego świata?

 image.adapt.1663.medium1

  • Wspinaczka na Mount Gower

Jest to najwyższy szczyt Lord Howe. Wspinaczka na niego zajmuje 8-10 godzin. Jest niewielki, bo mierzy zaledwie 875 m n.p.m., więc zdobycie go, nie jest przeznaczone tylko dla specjalistów.

LordHowe2

Podsumowanie

Miejsce idealne nie tylko na podróż poślubną, ale wspólne wakacje z rodziną. Paczka przyjaciół ze studiów pewnie wolałaby poimprezować, więc tutaj poleciłabym bardziej urozmaicone w kluby wyspy, bądź stały ląd. Ale jeżeli chcecie aktywnie spędzić czas i zwiedzić nowe miejsca (każdy ma przecież swój sposób na odpoczynek!) to jak najbardziej, jest to miejsce dla Was!

LDGCAPXS2x

Bibliografia:

http://beztroskiewczasy.pl/wakacje-na-krancu-swiata-lord-howe/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lord_Howe_(wyspa)

Książka 'Wielkie Podróże' wydawnictwa FENIX

 

 

© Wszędzie. Pójdę wszędzie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci